O czym warto pamiętać podczas wakacji nad morzem?

Wakacje nad morzem to zawsze wielkie przeżycie, zwłaszcza jeśli jedziemy z daleka i długo czekaliśmy na nasz wymarzony urlop. Jednak bez względu na to, ile dni spędzimy na miejscu i jak wiele kilometrów musieliśmy przejechać, żeby się na nie dostać, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach, których złamanie może grozić nam zepsuciem sobie naszego pobytu. Zapoznaj się z nimi dzięki liście poniżej.

W morzu nie zawsze możemy się kąpać

Większość z nas jedzie nad morze, żeby nad nim plażować i korzystać z wody. Czasami jednak jest ono dla nas zamykane, na przykład z powodu sinic. W takim wypadku warto przygotować sobie plan B. W końcu ile można siedzieć na plaży. Sprawdź jeszcze przed wyjazdem, czy w okolicy miejsca twojego pobytu są jakieś ciekawe atrakcje, na przykład oceanarium albo park tematyczny. Nawet jeśli nie będziesz mógł korzystać bezpośrednio z morza, w jego okolicy możesz znaleźć wiele miejsc, które sprawdzą się doskonale jako urozmaicenie twojego pobytu na nagły wypadek. Upewnij się tylko, że będą otwarte.

Dzieci też jadą tam na wakacje

Jeśli zabierasz ze sobą dzieci, musisz pamiętać, że one także jadą na wakacje na odpoczynek, a nie dasz im tego, jeśli w pierwszej kolejności zawsze będziesz stawiać na aktywności, na których Tobie zależy. Niestety posiadanie potomstwa zmusza nas do wielu wyrzeczeń, w tym rezygnowania ze spędzania wakacji w sposób typowy dla osoby dorosłej. Musisz zapewnić swoim dzieciom rozrywkę na ich poziomie, na przykład wyjście do wesołego miasteczka albo parku tematycznego. W przeciwnym razie wrócą z wakacji niezadowolone, a Ty razem z nimi, bo przez ich marudzenia i ciągłe narzekania nie bawiłeś się dobrze.

Rezerwacja na ostatnią chwilę to bardzo zły pomysł

Jeśli planujesz zatrzymać się w drogim i znanym hotelu, to zarezerwuj odpowiednio wcześnie miejsce. Dziś nie da się spontanicznie wyjechać na wakacje i znaleźć nocleg na szybko na miejscu. To niby oczywista wiadomość, ale wciąż wiele rodzin tak robi. Jeśli nie zarezerwujemy sobie miejsca, nie będzie ono na nas czekało. To samo tyczy się obiadu w porządnych i obleganych restauracjach. Jeśli chcesz koniecznie gdzieś pójść, zadzwoń do tego lokalu i zapytaj, czy trzeba rezerwować u nich stolik. W ten sposób unikniesz nieprzyjemnej sytuacji, w której w ważny dzień nie będzie dla Ciebie miejsca w wymarzonym lokalu.

1 komentarz

  1. Nad Polskim morzem byłem już xx razy, w tym roku pojechałem do Chorwacji i w zasadzie nie ma porównania…krystaliczna woda. Polecam wszystkim 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.